Stałe szklane ściany akustyczne TAW i ich skuteczność we wnętrzach

Szklane ściany działowe gwarantują podział pomieszczenia przy jednoczesnym zachowaniu integralności jego wnętrza. Przeczytaj, dlaczego jedno- i dwuszybowe stałe ściany w systemie TAW zyskują coraz większą popularność w nowoczesnych biurach i urzędach.

Szklane ściany w pomieszczeniach – dlaczego warto je mieć?

Podczas tworzenia projektów nowoczesnych wnętrz architekci wciąż poszukują innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają nie tylko oryginalny wygląd, ale także funkcjonalność całego pomieszczenia. Jednym z takich rozwiązań są stałe szklane ściany akustyczne TAW1 i TAW2, których konstrukcje umożliwiają tworzenie wygodnych wnętrz. Wydzielają one mniejsze pomieszczenia, jednocześnie nie ograniczając wizualnie dostępnej przestrzeni. Co zatem zyskujesz?

Skuteczna izolacja akustyczna

Szklane ściany działowe w systemie TAW posiadają wysokie parametry dźwiękoszczelności, dzięki czemu użytkowanie wydzielonego pomieszczenia staje się bardziej komfortowe. Jest to jeden z najważniejszych czynników, który decyduje o wyborze określonego wariantu szklanych ścian. Dlatego są one wykorzystywane szczególnie w obiektach użyteczności publicznej, w których pojawia się potrzeba stworzenia bezpiecznej i cichej przestrzeni do pracy.

Niepowtarzalny design

Konstrukcje szklanych ścian w systemie TAW umożliwiają podział pomieszczenia w sposób spójny z dotychczasowym charakterem wnętrza. Odseparowana przestrzeń staje się nie tylko praktyczna, ale także estetyczna. Stworzenie indywidualnego projektu uwzględnia wszelkie wymagania przyszłych użytkowników, a przeszklenia wpisują się w niemal każdy styl aranżacji. W obu systemach TAW możliwe jest również zastosowanie mlecznego szkła w panelach. Dzięki temu ściana działowa sprawdza się podczas wydzielania pomieszczeń lekarskich lub innych wnętrz, w których istotne jest zachowanie odpowiedniego poziomu prywatności.

Komandor

Jednoszybowe szklane ściany akustyczne TAW 1

Konstrukcja paneli akustycznych TAW 1 posiada wzmocnioną ramę aluminiową o szerokości 40 mm oraz wypełnienie ze szkła bezpiecznego o grubości 10 mm-16 mm. Jej budowa zapewnia wytrzymałość i bezpieczeństwo podczas użytkowania, a także chroni przed zewnętrznymi uszkodzeniami.

Dwuszybowe szklane ściany akustyczne TAW 2

Dwuszybowy wariant systemu TAW jest dostępny w ramach 2 podsystemów: szprosowego i bezszprosowego, które różnią się od siebie sztywnością oraz przejrzystością ściany. Panele ścian działowych TAW 2 składają się z dwóch szyb ze szkła bezpiecznego o grubości ok. 6 mm – 16 mm. Wewnątrz panelu (między taflami szkła) na profilach można zastosować listwę LED, co stanowi ich dodatkowy atut i uatrakcyjnia wygląd ściany, np. w witrynach sklepowych. Łączenie paneli szklanych ścian działowych jest możliwe pod minimalnym kątem 30°, co stwarza wiele możliwości aranżacyjnych.

Jak wygląda montaż stałej ściany szklanej w systemie TAW?

Jedno- i dwuszybowe stałe ściany TAW 1 i TAW 2 mogą zostać zamontowane na dwa sposoby. Jednym z nich jest montaż kołkami rozporowymi bezpośrednio do stropu żelbetowego. W przypadku innego typu stropu i sufitu podwieszanego wykorzystujemy podkonstrukcję, którą montujemy do stropu na szpilkach.

Other articles