Pomysł na szklane ścianki działowe – jak je zaaranżować w pomieszczeniu?

Moda na szklane ściany działowe ciągle trwa, o czym świadczy mnogość projektów, w jakich są powszechnie używane. Montuje się je w biurach, budynkach użytku publicznego, a także w domach, co jeszcze do niedawna było nie do pomyślenia. Niektóre osoby chciałyby wprowadzić do swojego wnętrza ściany szklane, ale nie do końca mają na nie pomysł. Właśnie dlatego w tym artykule pokazujemy, jak można je zaaranżować.

Szklane ścianki działowe są niezwykle prostym i równocześnie efektownym elementem, który można wprowadzić do dowolnego wnętrza. Dzięki przezroczystej tafli można stworzyć przestronną przestrzeń pełną światła o nowoczesnym i eleganckim wyglądzie. W takich miejscach aż chce się przebywać, dlatego ściany ze szkła znalazły zastosowanie w wielu typach budownictwa. Jak je wykorzystać, by były nie tylko funkcjonalne, ale także ciekawie się prezentowały?

Praktyczne zastosowanie szklanych ścian działowych

Wydzielenie odrębnej przestrzeni

W przestrzeni biurowej szklane ścianki działowe znajdują zdecydowanie najwięcej zastosowań. Za ich pomocą można wyodrębnić konkretne działy w biurze zbudowanym na zasadzie open space. Otwarte pomieszczenia mają sprzyjać pracy w zespole i ułatwiać komunikację między pracownikami, ale niestety, często łączy się to z gwarem i utrudnionymi warunkami do realizacji działań, do których potrzebny jest spokój i cisza. Z tego względu przezroczyste ścianki ze szkła są idealnym rozwiązaniem, ponieważ zapewnią wyciszenie i poczucie prywatności, ale bez izolowania od reszty zespołu.

Szybka zmiana aranżacji

Postawienie ścian ze szkła nie wymaga żadnych prac budowlanych, dlatego jest to dobry pomysł dla osób, którym zależy na szybkiej zmianie wnętrza. Takie ścianki montuje się na specjalnych prowadnicach przymocowanych do podłogi i sufitu, więc można je też bezproblemowo przenosić i wstawiać w inne miejsce. Właśnie dlatego istnieją nieograniczone możliwości w aranżacji szklanych ścian działowych, które dają ogromne pole do popisu dla projektantów wnętrz.

Kreatywne wykorzystanie szklanych ścian

Szklane ściany działowe wyróżniają się swoją funkcjonalnością, ale niewiele osób ma świadomość tego, jak twórczo można do nich podejść. Szkło od wieków było wykorzystywane w architekturze i sztuce, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że szklane ścianki mogą być bardzo wdzięcznym materiałem do nietuzinkowej aranżacji wnętrza.

Ścianki działowe ze szkła można dekorować na różne sposoby. Najbardziej popularnym wariantem jest przyklejanie foliowych naklejek. Ten sposób jest niezwykle wygodny, ponieważ praktycznie nic nas nie ogranicza. Możemy przygotować dowolną grafikę i później przenieść ją na szklaną taflę. Do tego celu najczęściej wykorzystuje się logo firmy i związaną z nim identyfikację wizualną lub nanosi się ciekawe hasła, które motywują zespół do pracy. Jednak nie jest powiedziane, że to są jedyne właściwe opcje. Tylko od Ciebie zależy to, jak ozdobisz szklane ściany w Twojej przestrzeni.

Other articles