Drzwi przesuwne jako ścianka działowa – rozwiązanie dla małych przestrzeni

Systemy przesuwnych ścian i drzwi w pomieszczeniach to wciąż popularne rozwiązanie stosowane w różnego rodzaju wnętrzach. Drzwi przesuwne jako ścianka działowa sprawdzają się nawet w bardzo małych przestrzeniach, dlatego zarówno projektanci, jak i sami użytkownicy doceniają ich zalety. Sprawdź, dlaczego warto je wybrać!

Panele przesuwne zamiast ścianki – zalety

Zaletą umieszczenia drzwi i paneli przesuwnych zamiast ścianki działowej w pomieszczeniu jest przede wszystkim oszczędność miejsca i elastyczność przestrzeni. Skrzydło drzwi nie zajmuje dodatkowej przestrzeni podczas otwierania, a przemyślany system parkowania ściany przesuwnej pozwala zagospodarować resztę metrażu w zależności od bieżącej potrzeby.

Drzwi i ściana działowa w formie przesuwnej to również nowoczesne i designerskie rozwiązanie. Panele przesuwne zamiast ścianki mogą być wykonane np. ze szkła lub paneli laminowanych, co zwiększa możliwość zaprojektowania oryginalnego wnętrza. A jeśli przesuwna ściana działowa ma powstać w już istniejącym pomieszczeniu – dopasowanie koloru i rodzaju ich wypełnienia stworzy dodatkowe możliwości aranżacyjne.

Drzwi przesuwne jako ścianka działowa do małych pomieszczeń

Rozsuwana ściana działowa to idealne rozwiązanie do przestrzeni o małym metrażu. Dlatego często można tego typu system spotkać w niewielkich biurach, urzędach, a nawet mieszkaniach. Umożliwia on wykorzystanie dostępnej przestrzeni w sposób uniwersalny i dopasowany do aktualnych potrzeb. System drzwi i ścian przesuwnych zastosowany jako ścianka działowa może wydzielić dwa mniejsze pomieszczenia, a w razie potrzeby ponownie je otworzyć – bez ograniczenia i tak już niewielkiego metrażu.

Na korzyść takiego rozwiązania przemawia także sposób montażu. Zarówno przesuwna ściana działowa, jak i drzwi montowane są za pomocą prowadnic, dzięki czemu można je zastosować praktycznie w każdym miejscu. Wystarczy dopasować system montażu do warunków technicznych wnętrza.

Przesuwne ścianki działowe Komandor Walls

Panele przesuwne jako ścianka działowa to praktyczne i estetyczne rozwiązanie w jednym. Jeśli chcesz, aby Twoja przestrzeń mimo niewielkiego metrażu stała się elastyczna, wygodna i nowoczesna – skontaktuj się z nami! Nasze systemy to zarówno szklane drzwi i ściany przesuwne, jak i systemy z wypełnieniem, które dopasujesz do swojego wnętrza.

Przeczytaj poprzedni wpis: Aranżacja małego biura – na co musisz zwrócić szczególną uwagę?

Other articles