Dwuszybowe stałe ściany – czy warto je zamontować?

Z roku na rok szklane ścianki działowe zyskują kolejnych zwolenników. Wynika to z wyjątkowej wygody i prawie że nieograniczonych możliwości tego typu systemów. Jednak bogata oferta sprawia, że wiele osób nie wie, który wariant będzie odpowiedni do ich potrzeb. Lepsze są systemy jednoszybowe, czy może dwuszybowe? Warto postawić na czystą taflę szkła, czy zdecydować się na stylowe szprosy? Czytaj dalej, by dowiedzieć się o nich więcej.

Szklane ścianki działowe – ogólna charakterystyka

Niezależnie od tego, jakie szklane ścianki działowe wybierzemy, wszystkie z nich mają pewne cechy wspólne, które wynikają z użycia tego samego surowca. Dzięki nim w naszym pomieszczeniu zyskamy wrażenie lekkości i nowoczesności. Do wnętrza wpadnie więcej światła słonecznego, przez co będzie wydawało się bardziej przestronne. Ponadto, szklane ściany są bardzo wygodne w montażu i ewentualnym demontażu. Do ich wstawienia nie są potrzebne żadne skomplikowane prace budowlane – wystarczy zamieścić odpowiednie prowadnice w suficie i na podłodze i gotowe. Z tego względu można je łatwo przemieszczać i stawiać w innym miejscu.

Ściany jednoszybowe czy dwuszybowe?

Gdy już przemówią do nas te wszystkie zalety, pojawia się pytanie, jaki system wybrać? Najczęściej można się spotkać ze ścianami jednoszybowymi i dwuszybowymi. Obie wersje mają właściwości akustyczne i spełniają swoje funkcje, ale jednak można zauważyć pewne różnice.

Ściany jednoszybowe

Ściany przestawne w systemie TAW 1 zbudowane są z jednej warstwy szyby. Dzięki temu mają lekką, mało zauważalną na pierwszy rzut oka konstrukcję. Pomimo tego, że są stosunkowo cienkie, wciąż zapewniają dobrą izolację akustyczną. System ten pozwala również na montaż pojedynczych drzwi z ościeżnicą oraz progu opadającego, który dodatkowo wycisza pomieszczenie. Ścianki te najbardziej rekomendowane są do montażu w pomieszczeniach o niewielkim metrażu, gdzie istnieje potrzeba wydzielenia funkcjonalnych stref.

Ściany dwuszybowe

Ściany dwuszybowe w systemie TAW 2 również charakteryzują się bardzo dobrą izolacją akustyczną i do nich także można zamontować drzwi z ościeżnicą i wygłuszającym progiem opadającym. Co ważne, w tym przypadku istnieje więcej możliwości aranżacji. Kolor profili można dowolnie wybrać z palety RAL tak, aby dopasować go do wystroju wnętrza, natomiast same szyby można podświetlić za pomocą systemu LED.

W przypadku ścian dwuszybowych również mamy wybór między dwoma opcjami – szprosową i bezszprosową. Wersja z dobranymi kolorystycznie szprosami z pewnością sprawi, że szklane ścianki działowe będą nie tylko praktyczne, ale również stylowe, a na dodatek zapewnią odpowiednią sztywność i stabilność. Ścianki bezszprosowe natomiast polecamy do minimalistycznych wnętrz. Ich prosta konstrukcja jest mniej widoczna, przez co optycznie powiększają pomieszczenie.

Zatem czy warto zamontować ściany dwuszybowe? Odpowiedź zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb. Jeśli chcemy oddzielić daną część pokoju lekką ścianką ze szkła, optymalnym rozwiązaniem będzie pojedyncza szklana tafla. Natomiast gdy zależy nam na większych możliwościach aranżacyjnych, wtedy warto wybrać ściany dwuszybowe.

Other articles