Jak i czym myć szyby mleczne? Poradnik

W dzisiejszym poradniku prezentujemy proste wskazówki na temat tego, jak myć szyby mleczne. Dzięki tym kilku poradom przeszklone wnętrza z szybami mlecznymi będą wyglądać cały czas czysto, a uciążliwe zacieki i smugi nareszcie znikną.

Specyfika mlecznego szkła

Szyby ze szkła mlecznego bardzo dobrze prezentują się we wnętrzach, jednak mogą niektórym sprawiać nieco problemów. Utrzymanie czystości szyby mlecznej jest trochę trudniejsze, ze względu na inny rodzaj powierzchni, w porównaniu do szyb z gładkiego szkła. Z jednej strony szyba posiada chropowatą powierzchnię, która zachowuje się nieco inaczej podczas czyszczenia

Czym myć szyby mleczne?

Czego najlepiej używać do czyszczenia i mycia szyb mlecznych? Czy warto kupować specjalne detergenty? A może wystarczą domowe sposoby? Szkło mleczne nie wymaga nabłyszczania, dlatego zwykły płyn do szyb nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy je umyć.

Do mycia szyb mlecznych najlepiej używać wody, płynu do mycia naczyń lub octu oraz szmatki z mikrofibry, ewentualnie gąbki.

Unikaj stosowania silnych detergentów czy mocnego szorowania powierzchni szyby. Może to doprowadzić do uszkodzenia matowej warstwy szkła.

Jak najlepiej myć szyby mleczne?

Można to zrobić w kilku prostych krokach:

  • 1. Do miski z wodą dodaj płyn do mycia naczyń lub ocet.
  • 2. Przetrzyj szklaną powierzchnię okrężnymi ruchami.
  • 3. Przygotuj czystą wodę, wypłucz szmatkę i ponownie przetrzyj szybę.
  • 4. Na końcu osusz szybę suchą szmatką.

Przeczytaj poprzedni wpis: Gdzie i dlaczego warto stosować szkło mleczne we wnętrzach?

Other articles