30-lecie marki Komandor – poznaj naszą historię

Nadszedł 2022 rok, który dla nas jest wyjątkowy – świętujemy 30-lecie marki Komandor! Przez te wszystkie lata wiele się zmieniło, poszliśmy z biegiem czasu i znacząco poszerzyliśmy naszą ofertę. Dziś marka Komandor dla wielu jest synonimem szafy z drzwiami przesuwnymi, chociaż produkujemy o wiele więcej. Jak to się zaczęło i jak rozwijaliśmy się na przestrzeni lat? Czytaj dalej i poznaj naszą historię!

Marka Komandor działa na rynku już od 30 lat! Z tej okazji rozpoczynamy serię artykułów poświęconych tej tematyce. Na początek zapraszamy do zapoznania się z historią naszej firmy, która na przestrzeni lat z małego biznesu przekształciła się w międzynarodowe przedsiębiorstwo.

Na początku była idea – założenie firmy

Toronto, Kanada – to tutaj zaczęła się historia naszej firmy. Jeszcze w 1986 roku urodziła się idea założenia działalności w branży systemów drzwi przesuwnych. Inspiracją były doświadczenia ludzi sukcesu w Ameryce Północnej, którym udało się rozwinąć międzynarodowy biznes.

Po wielu latach starań o zdobycie kapitału w postaci środków finansowych, nieruchomości, zasobów ludzkich oraz systemów komputerowych w końcu nadszedł rok 1992, który uznaje się za oficjalną datę powstania marki. Jacek Kozłowski powołał firmę o nazwie JM Komandor, która swoją pierwszą siedzibę miała w Warszawie przy ulicy Kawęczyńskiej 36.

Ciągły rozwój firmy

Od samego początku mieliśmy ambicje, aby działać na szeroką skalę, dlatego cały czas stawialiśmy na rozwój. Już podczas pierwszych lat naszej działalności zaczęły powstawać nowe Biura Regionalne w całej Polsce. Kilkukrotnie przenoszono zakłady produkcyjne, ponieważ zapotrzebowanie w kraju i za granią cały czas rosło. W końcu w Radomiu zbudowano wielkopowierzchniowy zakład produkcyjny, który funkcjonuje do dziś.

Jednak już wtedy myśleliśmy o podbiciu światowego rynku – szybko umacnialiśmy pozycję m.in. w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej. W tym samym czasie jako pierwsi na świecie wprowadziliśmy dla swoich partnerów kompletny informatyczny system zarządzania na rynku drzwi przesuwnych.

4 lipca 1995 roku została powołana spółka Komandor Warszawa, której nazwę z czasem zmieniono na KOMANDOR Market S. A., a w całej Polsce zaczęły powstawać kolejne zakłady obsługi zarządzania rynkiem.

Poszerzanie oferty

Kolejne lata upłynęły pod znakiem poszerzania naszej oferty. Zaczęło się od drzwi przesuwnych do garderoby, a wprowadziliśmy szereg nowych pozycji – wśród nich można wymienić mnóstwo nowych systemów drzwi, serie ekskluzywnych organizerów do szaf i garderób, oświetlenie LED, innowacyjne rozwiązania i akcesoria gotowe do użycia w meblach nie tylko do sypialni, ale również do kuchni. Z czasem nasza działalność rozszerzyła się na kolejne dziedziny, dlatego bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, zaczęliśmy produkować i sprzedawać ściany mobilne różnego typu. W ten sposób w 2015 roku powstała podmarka KOMANDOR WALLS, która specjalizuje się w akustycznych ścianach działowych stworzonych do łatwego podziału przestrzeni.

To właśnie dzięki ciągłej chęci rozwoju przez te wszystkie lata nie zwolniliśmy tempa i nadal się rozwijamy. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się ze wszystkimi przemianami i innowacjami, jakie wprowadziliśmy na przestrzeni 30 lat, które są dostępne tutaj.

Other articles