3 najpopularniejsze mity na temat szklanych ścian działowych

Szklane ściany działowe można znaleźć nie tylko w designerskich mieszkaniach, ale także nowoczesnych biurach i urzędach, które wymagają przestronnej i wygodnej aranżacji. Jednak mimo ich popularności wciąż można spotkać się z mitami na ich temat. Dziś obalamy najważniejsze z nich. Sprawdźcie!

1. Szklane ściany działowe nie są wytrzymałe

Pierwszy mit dotyczy wytrzymałości ścian działowych ze szkła. Wiele osób myśli, że szkło jest materiałem bardzo delikatnym i kruchym. Warto jednak wiedzieć, że do produkcji szklanych ścian działowych wykorzystuje się szkło hartowane lub laminowane, dzięki czemu jest ono bardzo odporne na uszkodzenia. Specjalny proces hartowania lub laminowania zwiększa trwałość szklanych powierzchni i sprawia, że można je bez problemu wykorzystywać we wnętrzach.

Więcej o procesach obróbki szkła przeczytasz w naszym poprzednim wpisie: Ściana ze szkła hartowanego i laminowanego – czym się różnią?

2. Przeszklone ścianki działowe nie zapewniają prywatności

Kolejny mit dotyczący szklanych ścian działowych to brak zapewnienia przez nie odpowiedniego poziomu prywatności. Ten mit z łatwością można obalić. Istnieją bowiem szklane ściany akustyczne, które zapewniają dźwiękoszczelność danego pomieszczenia oraz skuteczne rozwiązania mające na celu dostosowanie ich przejrzystości do aktualnych potrzeb. Do ścian ze szkła stosuje się np. szkło mleczne lub rolety, które w razie potrzeby można zasunąć i oddzielić się od otoczenia na czas spotkania.

3. Ścianki ze szkła ciężko jest wyczyścić

Jako wadę szklanych ścian często uznaje się trudność w utrzymaniu ich czystości. Wbrew pozorom nie jest to jednak tak problematyczne. Przeszklone ścianki działowe w łatwy sposób można wyczyścić miękką szmatką i wodą. Zwykle nie potrzeba do tego nawet specjalnych detergentów. Wystarczy ciepła woda, która zmyje zabrudzenia i plamy z powierzchni.

Przeczytaj poprzedni wpis: Gdzie i dlaczego warto stosować szkło mleczne we wnętrzach?

Other articles