Płyty laminowane na ścianę – poznaj wszechstronność ich stylu i zastosowania

Płyty laminowane są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i w wielu wzorach. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałością, oraz odpornością m.in. na wilgoć, działanie wysokich temperatur czy działanie promieni UV. Wszystko to sprawia, że idealnie nadają się do zastosowania także w przestrzeni publicznej. Wnętrza, wykonane przy użyciu płyt laminowanych, dostają charakteru i elegancji, a my będziemy mogli się cieszyć nowoczesnym wykończeniem, oraz miejskim stylem.

Estetyka współczesnych trendów aranżacyjnych

Na rynku materiałów wykończeniowych, już od lat prym wiodły szkło, beton czy ceramika. Jednak przestrzenie, które one tworzyły, były dosyć chłodne i pospolite. Płyty mdf są w użyciu dopiero od kilkunastu lat, ale już zdobyły sobie grono fanów. Wykonane są one z warstwy dekoracyjnej, oraz surowej płyty wiórowej, dodatkowo zostają sprasowane pod wysokim ciśnieniem i temperaturą, co czyni je wyjątkowo wytrzymałymi. W ten sposób nadają się do instalacji zarówno na podłogach, jak i na sufitach czy na ścianach. Można wykonywać z nich meble, bądź mogą służyć jako lekkie ścianki działowe. Ich zastosowanie jest uniwersalne, a efekt końcowy niepowtarzalny. W ten sposób możemy urządzić swoje biuro i zachwycić nim wszystkich pracowników.

Mobilne ściany działowe

Podstawowym zastosowaniem mobilnych ścian działowych jest reorganizacja wnętrza. Wiele powierzchni publicznych czy biur znajduje się w jednym, dużym pomieszczeniu, które dzieli się następnie na poszczególne stanowiska pracy. Mobilne ściany działowe umożliwiają podział tego miejsca, na mniejsze jednostki, charakteryzujące się odrębną funkcją. Płyty laminowane na ściany stają się idealnym materiałem do tworzenia ścianek działowych, głównie ze względu na swoją różnorodność. Możemy dobrać odpowiedni do naszego wnętrza wzór i kolor, który będzie elegancko się prezentował we wnętrzu biura. Płyty laminowane na ściany zapewniają dźwiękoszczelność, a także pełną intymność, są przez to optymalnym materiałem służącym do wykończenia pomieszczeń.

Poszukując estetycznego, ale jednocześnie trwałego rozwiązania możemy zdecydowanie liczyć na płyty laminowane mdf. Dodatkowo są one impregnowane żywicą melaminową oraz powleczone żywicą fenolową. Mogą posiadać fakturę drewna, różnorodne wzory lub mogą być gładkie. Stanowią doskonały materiał wykorzystywany do aranżacji wnętrz. Są odporne na zadrapania i zarysowania, a także na działanie wody czy wilgoci. W większości wypadków są także ognioodporne. Wszystko to sprawia, że płyty laminowane to odpowiedni i niedrogi wybór przy projektowaniu powierzchni użytku publicznego.

Other articles