W jakim stopniu aranżacja biura wpływa na employer branding Twojej firmy?

Aranżacja biura nie jest już obecnie podyktowana jedynie wymogami BHP. Oprócz zapewnienia pracownikom odpowiedniego miejsca pracy, wygląd biura służy również innym celom, do których zalicza się m.in. employer branding. W jakim stopniu wpływa on na postrzeganie i działanie Twojej firmy?

Czym jest employer branding?

Według definicji employer branding to wszelkie działania, które mają wpływ na budowanie wizerunku pracodawcy. Jest to z reguły proces długofalowy, który dzieli się na dwa główne rodzaje: employer branding wewnętrzny i zewnętrzny. W obu przypadkach jednym z jego narzędzi jest sam wygląd biura.

Wewnętrzny employer brandig skierowany jest do obecnych pracowników firmy. Jego celem jest zwiększenie efektywności i motywacji pracowników oraz wzmocnienie więzi z firmą za pomocą przyjaznego miejsca pracy. Zewnętrzny employer branding to natomiast działania adresowane do potencjalnych pracowników firmy. Stworzenie atrakcyjnego miejsca pracy to szansa na zwrócenie ich uwagi i zainteresowanie kandydatów zatrudnieniem w danej firmie.

Wygląd biura a employer branding

Nie od dziś wiadomo, że wygląd biura i firmy to ważny element wizerunku marki. Jednak jest on ważny nie tylko w oczach kontrahentów lub partnerów biznesowych, ale także pracowników i przyszłych kandydatów. Od tego, w jaki sposób zaaranżowano biuro, zależy nie tylko motywacja osób aktualnie zatrudnionych, ale także decyzja kandydatów, którzy rozważają pracę w Twojej firmie.

Zachęta dla przyszłych pracowników

Wygląd biura to jeden z kluczowych aspektów, którymi potencjalni kandydaci kierują się podczas wyboru miejsca pracy. Pierwsze wrażenie podczas wizyty na rozmowie kwalifikacyjnej oraz sprawdzenie funkcjonalności przestrzeni biurowej w czasie kilku pierwszych dni pracy to ważne momenty, które wpływają na ich decyzję dotyczącą zatrudnienia. Dbałość o wygląd biura to okazja do poprawy skuteczności procesu rekrutacyjnego. Potencjalny pracownik z pewnością zwróci uwagę na estetyczny wygląd wnętrza, rozmieszczenie stanowisk, dostęp do stref wypoczynku, wydzielone sale konferencyjne lub miejsca umożliwiające komfortową pracę w ciszy.

Motywacja obecnych pracowników

Aranżacja miejsca pracy, w którym pracownicy spędzają wiele godzin, wpływa na ich zadowolenie oraz samopoczucie. Jeśli czują się dobrze w obecnym biurze, a środowisko pracy jest dla nich atrakcyjne, są bardziej skłonni do tego, by dłużej pracować w danej firmie. Wygląd biura ma bardzo duże znaczenie w kwestii wydajności pracowników. Ten aspekt opisaliśmy nieco szerzej w jednym z naszych poprzednich artykułów.

Przeczytaj: Jak aranżacja biura wpływa na wydajność Twoich pracowników?

Other articles