Dwuszybowe stałe ściany akustyczne TAW 2 – system szprosowy i bezszprosowy

Ściany akustyczne ze szkła są wykorzystywane do projektowania dodatkowych pomieszczeń w nowoczesnych wnętrzach biur i urzędów. Wydzielenie mniejszej przestrzeni oraz zapewnienie jej skutecznej ochrony przed hałasem i zakłóceniami z otoczenia to funkcjonalności, które doceniają zarówno projektanci, jak i użytkownicy. Poznaj możliwości systemu TAW 2 i jego podstawowe warianty.

Ściany TAW 2 w wariancie szprosowym

Montaż ściany ze szprosem polega na umieszczeniu cienkich ramek aluminiowych między taflami szkła. To rozwiązanie wpływa na sztywność i stabilność całej konstrukcji. Możliwość wyboru kolorystyki profili na podstawie palety RAL stwarza wiele możliwości aranżacyjnych oraz sprawia, że ściana może zostać dopasowana do wielu różnych stylów wnętrza. System TAW 2 ze szprosem pozwala na montaż drzwi drewnianych, szklanych w ramie aluminiowej oraz pełnoszklanych. Dodatkowo istnieje możliwość zainstalowania progu opadającego, który wpływa na izolację akustyczną konstrukcji.

Ściany TAW 2 w wariancie bezszprosowym

Tafle szkła w bezszprosowych stałych ścianach TAW 2 są połączone za pomocą elastycznych taśm montażowych, bez konieczności stosowania aluminiowych profili. Cała konstrukcja nadal zachowuje wytrzymałość i stabilność. Brak szprosów sprawia jednak, że konstrukcja ścian wygląda lekko i przejrzyście. Szklane panele zapewniają doskonałą przepuszczalność światła, dzięki czemu przestrzeń nadal pozostaje jasna i dobrze oświetlona. Podobnie jak w przypadku wariantu szprosowego – możliwe jest zamontowanie różnego rodzaju drzwi oraz opcjonalnie progu opadającego.

Blog - lipiec

Zobacz: Stałe szklane ściany akustyczne TAW i ich skuteczność we wnętrzach

Zalety stałych ścian akustycznych TAW 2

  • Wysoka izolacyjność akustyczna
  • Wytrzymała konstrukcja paneli dwuszybowych
  • Możliwość wyboru kolorystyki profilów
  • Dwa rodzaje mocowania profilu górnego
  • Wytrzymałość i stabilność

Który z wariantów wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, który z wariantów najlepiej sprawdzi się w Twojej przestrzeni – zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą. Podczas rozmowy przedstawimy dostępne możliwości, a także sporządzimy wycenę ścian, które Cię interesują. Zapraszamy do skorzystania z zakładki Kontakt.

Other articles