Ścianki działowe w biurze – zorganizuj swoją przestrzeń

Ścianki działowe w formie stałych lub mobilnych paneli to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające wygodną rekonfigurację przestrzeni biurowej. Duże, otwarte pomieszczenia stanowiące zwykle open space lub charakterystyczne "boxy" oddzielające od siebie pracowników powoli tracą na popularności. Dowiedz się, co stanowi rosnącą przewagę ścian działowych w biurach.

Jakie możliwości dają Ci ścianki działowe w biurze?

Choć open space ma wielu zwolenników, jak i przeciwników można przyznać, że jego największą zaletą jest możliwość przekształcania wnętrza w zależności od potrzeb firmy. Gdy zachodzi konieczność zmian, do akcji wkraczają ściany działowe. Jak dzięki nim zorganizować swoje biuro?

Wydziel dźwiękoszczelne pomieszczenia

Główną przewagą ścianek działowych jest możliwość odizolowania się od hałasów dobiegających z otoczenia oraz innych pracowników, których rozmowy mogą zakłócać wykonywanie zadań. Osobne pomieszczenia wyodrębnione panelami dźwiękoszczelnymi eliminują problem z koncentracją oraz podnoszą wydajność pracowników, którzy mogą pracować w ciszy.

Zobacz: Jak aranżacja biura wpływa na wydajność Twoich pracowników?

 

Ścianki działowe

Stwórz elastyczną salę konferencyjną

Nie musisz dysponować dużą przestrzenią. Mobilne ścianki działowe ułatwiają tymczasową zmianę wnętrza oraz jego aranżację w zależności od prowadzonej działalności. Ustawienie ścianek tworzących chwilową salę konferencyjną oraz złożenie paneli po spotkaniu biznesowym pozwala bez problemu wykorzystać najpierw mniejszą, a następnie całą dostępną powierzchnię biura.

Podziel przestrzeń do pracy i odpoczynku

Wyodrębnienie kilku mniejszych działów firmy, sali konferencyjnej lub miejsca do wypoczynku sprawia, że przestrzeń staje się nie tylko komfortowa dla samych pracowników, ale także uporządkowana pod względem organizacyjnym. Lekkie ścianki działowe pozwalają w łatwy sposób oddzielić miejsce pracy, od strefy przeznaczonej na odpoczynek i relaks podczas przerwy.

Zobacz: Ściany mobilne w nowoczesnym biurze – potrzeba czy moda?

Jakie rodzaje ścian działowych do biura możesz wybrać?

Wspomniane wyżej możliwości biurowych ścian działowych gwarantuje montaż wybranego rodzaju ścianek na podstawie projektu architektonicznego. W zależności od potrzeb mogą to być zarówno stałe, jak i przesuwne ściany działowe. Wśród nich dostępne są modele z panelami wykonanymi ze szkła, płyt laminowanych, fornirowanymi oraz innych materiałów dostępnych na rynku. Sprawdź, jak zaplanować wnętrze nowoczesnego biura - zobacz galerię realizacji Komandor Walls.

Other articles