Ścianki szklane Aurora – lekkość i praktyczność we wnętrzach

Ścianki szklane zyskują ostatnio coraz większą popularność w aranżacji wnętrz biur i urzędów. Ich praktyczność sprawia, że stają się ponadczasowym rozwiązaniem architektonicznym oraz sprawdzają się nie tylko w prywatnej przestrzeni. Poznaj ścianki ze szkła Aurora i w łatwy sposób zaprojektuj przestronne wnętrze.

Ścianki szklane Aurora – gdzie znajdą zastosowanie?

Ściany ze szkła to praktyczna forma podziału przestrzeni zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Szklane przegrody pozwalają wydzielić kilka osobnych pomieszczeń oraz jednocześnie zachować przestronność całej przestrzeni.

Lekkie ścianki szklane zapewniają optyczne wrażenie przestronnych i transparentnych wnętrz, dlatego sprawdzą się w biurach, urzędach, sklepach, szpitalach oraz wszelkich obiektach publicznych. Są często stosowane w bankach lub agencjach ubezpieczeniowych, w których zachodzi konieczność obsługi klienta w osobnym, wydzielonym miejscu.

Zobacz: Jak aranżacja biura wpływa na wydajność Twoich pracowników?

Ścianki szklane Aurora – podstawowe zalety systemu

  • Łączenie paneli pod różnym kątem
  • Wytrzymałość aluminiowych profili nośnych
  • Bezpieczne szkło hartowane lub szyby zespolone
  • Usztywnienie paneli słupkiem konstrukcyjnym
  • Łatwość wymiany uszkodzonych elementów
  • Miejsce na montaż żaluzji poziomych w górnym torze
  • Możliwość umieszczenia drzwi przesuwnych lub uchylnych
  • Umożliwienie montażu przewodów elektrycznych, gniazdek i przełączników

Aurora

Jak wygląda montaż szklanych ścianek?

Profile ścian szklanych są wcześniej przygotowane do montażu w miejscu wyznaczonym na podstawie indywidualnego projektu architektonicznego. Wewnętrzne ściany ze szkła w systemie Aurora mogą wypełniać całą wysokość pomieszczenia (od podłogi, do sufitu). Specjalne rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają pozostawienie fragmentu ściany do montażu klimatyzacji, a także zamocowanie ściany do stropu z sufitem podwieszanym – bez dodatkowych prac budowlanych. Drzwi przesuwne są montowane w dolnym torze wbudowanym w podłogę, dzięki czemu eliminujemy pojawienie się wystającego progu w przejściu.

Zobacz: Stałe szklane ściany akustyczne TAW i ich skuteczność we wnętrzach

Ścianki szklane Aurora - cena

Transparentne wydzielenie małych przestrzeni to niektóre z możliwości, jakie daje nam szklana ściana. Cena uzależniona jest od indywidualnie wykonanego projektu, który często tworzony jest z uwzględnieniem wymagań przestrzennych, a także potrzeb użytkowników czy charakteru prowadzonej działalności. Na koszty całego projektu wpływa także cena montażu. Skontaktuj się z nami, aby zamówić wycenę oraz poznać koszt projektu z zastosowaniem szklanych ścianek Aurora.

Other articles